گیلان قطب تولید جوجه بوقلمون در کشور
گیلان قطب تولید جوجه بوقلمون در کشور

مدیر امور دام جهاد کشاورزی گیلان گفت: استقبال مردم از خرید گوشت بوقلمون افزایش یافته است و توسعه این صنعت در گیلان علاوه بر اشتغالزایی می‌تواند در افزایش تولید گوشت سالم نقش موثری ایفا کند.

میرحجت علی اکبرنژاد در گفت‌وگو با ایلمنا، با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جوجه بوقلمون مورد نیاز کشور در گیلان تولید می‌شود، اظهار کرد:  در شهرستان‌های سیاهکل، املش، رشت و شفت بیش از دیگر شهرستان‌های گیلان جوجه بوقلمون تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین بیش از ۷۰ درصد مزارع مولد بوقلمون کشور نیز گیلان وجود دارد، افزود : مصرف سرانه گوشت بوقلمون در کشور ۳۰۰ گرم است که با توانمندسازی واحدهای تولیدی، قصد داریم این رقم را به ۴۰۰ گرم افزایش دهیم.

علی اکبرنژاد خاطرنشان کرد: این موفقیت درحالی رقم خورده است که ۹ سال پیش جوجه بوقلمون مورد نیاز از خارج وارد می‌شد.

وی افزود: گوشت بوقلمون جایگزین خوبی برای گوشت قرمز است و می‌تواند در تامین پروتئین مورد نیاز بدن تاثیر خوبی داشت باشد.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: شرایط آب و هوایی مناسب گیلان موجب شده است که شاهد توسعه صنعت پرورش بوقلمون در گیلان باشیم.

وی گفت: استقبال مردم از خرید گوشت بوقلمون افزایش یافته است و توسعه این صنعت در گیلان علاوه بر اشتغالزایی می تواند در افزایش تولید گوشت سالم نقش موثری ایفا کند.

علی اکبرنژاد خاطرنشان کرد: تا شهریورماه امسال با بهره‌برداری از جوجه کشی‌های نیمه کاره شاهد افزایش تولید جوجه یکروزه بوقلمون در گیلان خواهیم بود.

وی گفت: جوجه بوقلمون‌های تولید شده در گیلان به سراسر کشور توزیع می‌شود.